Byť radikálnym kresťanom

Rôzne diskusie o veciach duchovných.

Byť radikálnym kresťanom

Poslaťod noemi » 16.Okt.2009, 22:22

7.10.2009 som sa rozhodla byť radikálnym kresťanom.A neviem sa toho všetkého dočkať.Sama som najprv netušila, čo to všetko nadobúda, ale už viem.....prežívať živého a prítomného Boha. Boh ktorý je osobný, môj osobný Boh, intímny, žiarlivý a aj urážlivý. Nie je to Boh v spoločenstve, na adorkách,ale na modlitbe u mňa doma, Boh, ktorý so mnou trávi deň.Ráno mi dáva požehnanie na celý deň a večer ma ukladá spať. Boh, ktorý sa mi stáva ockom.Nie je to už len Boh, ktorý sa díva a ku ktorému sa modlím. Ale tu sa skutočne začína vytvárať vzťah. A žiadne kompromisy, ale veľké obety a úprimné srdce. Pokora a poslušnosť. Služba a dávanie sa.
Áno viem, že to všetko nebude len o láske, ale aj o bolesti , pádoch, krížoch, veľakrát o hneve, sebazaprení....
Ach viem, že to bude ťažké, ale keď ja som sa už rozhodla a povedala som to aj Bohu.
A on to určite vzal vážne.
A prečo to tu všetko píšem?Ja len som chcela vysvetliť slovko radikálny kresťan, alebo aspoň ako to vnímam ja.
Ako ho vnímate vy??
Obrázok užívateľa
noemi
zelenáč 5.level
zelenáč 5.level

Re: Byť radikálnym kresťanom

Poslaťod Rado » 16.Nov.2009, 14:36

noemi píše:... Ale tu sa skutočne začína vytvárať vzťah. A žiadne kompromisy, ale veľké obety a úprimné srdce. Pokora a poslušnosť. Služba a dávanie sa. ...

Veľmi pekne napísané. Často sa pýtam, kde sa stratila moja túžba po radikálnosti. Myslím, že na vine sú práve kompromisy. V mojom živote sú ,,témy", o ktorých sa s Bohom nerád rozprávam a moja modlitba tak postupne stráca na úprimnosti :?
K službe a dávaniu sa by som pridal ešte absolútnu otvorenosť prijať od Neho všetko. A nemyslím iba ťažkostí a kríže. Často krát sa bojím prijať Jeho lásku, strach, žeby táto láska mohla príliš radikálne zmeniť môj život.

Prajem Ti, noemi, veľa odvahy v Tvojom rozhodnutí. Nikdy neprestaň sa s Ním zhovárať, ale hlavne neprestaň Ho počúvať, aj keď veci, ktoré Ti povie, budú nepríjemné... "Boh je svetlo a niet v ňom nijakej tmy." (1 Jn 1, 5b)
Rado
zelenáč 3.level
zelenáč 3.level

Poslaťod Batmanik » 03.Dec.2009, 15:29

Úplne súhlasím...ja osobne som dosť málo radikálny,a tým sa dobrovolne vzdialujem od Boha :doubt: aj keď poznám ľudí(niekedy sa to aj mne podarí)...ktorý svojou nie úplnou radikálnosťou pritiahnu ostatných k Bohu,najmä takých ktorým je radikálnosť proti srsti a potrbujú ísť trošku menšími krôčikmi...takých by radikálnosť odradila...Moja osobná skúsenosť- keby mi pred 15rokmi niekto povedal,toto musíš tak a tak asi by som dnes nebol veľmi veriaci. :no1: ale Boh poslal ľudí ktorý na mňa išli pomaly a ešte stále to robia a to mi dosť pomáha....takže byť radikálny čo sa seba týka je dobré,ale niekedy je dobré dať ostatným trošku času a lásky... :sv:
Obrázok užívateľa
Batmanik
začiatočník 3.level
začiatočník 3.level

Poslaťod oMatus » 03.Dec.2009, 21:04

Byť radikálny a vyžadovať radikálnosť sú pre mňa dve úplne rozdielne veci. Byť radikálny je výzva, vyžadovať radikálnosť je odvaha.
Hľadaj pokoj a usiluj sa oň. Ž 34.15
Obrázok užívateľa
oMatus
začiatočník 1.level
začiatočník 1.level

Poslaťod noemi » 03.Dec.2009, 23:45

Byť radikálny je výzva, vyžadovať radikálnosť je odvaha.
Úplne, že the best. Och ta odvaha, s ňou je to ťažké, bárs treba bojovať, teda aspoň u mňa.Niekedy by som tak veľmi chcela byť takým pevným kresťanom, hlavne, čo sa týka konkrétn. situácií a veľakrát nemám odvahu..som slabá. A , Bathmanik?Myslím, že čo sa týka iných ľudí, hmmmm ja neviem byť radikálnym, neznamená byť
nejako brutálne ráznym, tvrdým, že konec sveta .....skôr si myslím byť pevne presvedčeným o tom, čo žiješ a ako chceš žiť s Bohom.či ako si to myslel??? :ä
Obrázok užívateľa
noemi
zelenáč 5.level
zelenáč 5.level

Poslaťod ludo » 15.Jan.2010, 09:15

Ahojte, ja by som len pridal, že byť radikálnym kresťanom znamená byť radikálny v LÁSKE!!!
Veľa krát druhým chcem ukázať, že ja som sa vzdal tohoto, tamtoho (viď. Kruciata) ale o tom to vôbec nie je, veď aj Kruciata znamená zrieknutie sa niečoho z lásky k tým, ktorí s tým majú problém. Keď budeme radikálne milovať (teda aj svojich nepriateľov... ) svet to nikdy nepochopí, ale ľudí ktorých sa to bude týkať to zmení.
Ale radikálnosť v LÁSKE vedie len na jedno miesto na kríž...
Ale nemáme sa čoho báť pretože: " V láske niet strachu, a dokonalá láska vyháňa strach..." (1Jn 4,18) :ok
ludo
zelenáč 9.level
zelenáč 9.level

Späť na Iné duchovné diskusie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť