Moje objavy

Nerozumiete nejakému citátu z písma? Skúsme sa naň pozrieť spoločne.

Moje objavy

Poslaťod Dusan2311 » 01.Máj.2007, 16:25

Milosť a pokoj vám všetkým od nášho Otca i od nášho Pána Ježiša!
Po dlhšom uvažovaní mi napadlo, že by sme sa mohli deliť aj so svojimi novými pohľadmi na biblické citáty a texty, ktoré sme objavili v modlitbe. V druhom rade to môžu byť aj vysvetlenia z rôznych prednášok, kázni, ktoré nás oslovili.
Na rozdiel od ostatných tém, nemusíme dávať odpoveď na predom položenú otázku. Ak by niektoré príspevky boli zjavne heretické :out:, môžte samozrejme reagovať, alebo pošlite dotyčnému súkromnú správu.
Nech toto bude miesto delenia a čerpania múdrosti zo zjavenia Božieho slova!

D.CH.
Obrázok užívateľa
Dusan2311
pracant 5.level
pracant 5.level

Čas modlitby

Poslaťod Dusan2311 » 24.Máj.2007, 16:28

Chcem sa vám podeliť so svojím krátkym zamyslením...
Text: Jn 12,1-11 Pomazanie v Betánii alebo Čas modlitby
Ježiš vzkriesením Lazára vykonal obdivuhodný skutok a preto mu je vystrojená veľká hostina. Aj v mojom živote Pán vykonal veľké činy, preto si zasluhuje veľkú vďaku - modlitbu. No nie som často len ako Marta, ktorá obsluhuje, lebo sa to tak patrí, lebo to akosi skrátka musí byť? A pritom aj mne je to pravdu povediac na príťaž. Mária nešetrí libru vzácneho oleja na pomazanie nôh Učiteľa. Spolu s učeníkom sa pýtam:"Načo také mrhanie?" Aký to má zmysel a osoh? Nie je príliš dlhý čas obetovaný na modlitbu mrhaním? Nemohol sa tento čas premeniť na niečo "užitočné"? Možno robiť nejaké dobré skutky, možno ...
Ježiš odpovedá: "Nechaj, nech sa to zachová na deň môjho pohrebu!" To sa zachová na dni mojej beznádeje, keď Ježiš "nebude hovoriť", keď bude ťažko.
Preto nikdy neľutuj čas strávený v modlitbe, aj keď sa zdá, že nebol využitý!
Je veľmi dôležité, že Ježiš "kriesi Lazára" aj v tvojom živote, ale ešte dôležitejšie je vrastať do toho, ktorý je Život sám.

D.CH.
Obrázok užívateľa
Dusan2311
pracant 5.level
pracant 5.level

Späť na Štúdium Písma

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť