Peňazomenci v našom živote...

Nerozumiete nejakému citátu z písma? Skúsme sa naň pozrieť spoločne.

Peňazomenci v našom živote...

Poslaťod EvkaSV » 31.Júl.2009, 14:51

V podobenstve o talentoch (Mt 25, 14 - 29) sa spomínajú peňazomenci v súvislosti s tretím sluhom.. "Mal si teda moje peniaze dať peňazomncom a ja by som si bol po návrate vybral, čo je moje, aj s úrokmi." (27. verš)..
chcem sa spýtať, čo znamenajú tí peňazomenci? ako ich môžem previesť do svojho života, keď neviem, čo so svojím talentom? kde takých peňazomencov nájdem?
:?
ewka
Obrázok užívateľa
EvkaSV
zelenáč 1.level
zelenáč 1.level

Re: Peňazomenci v našom živote...

Poslaťod mmarek26 » 24.Aug.2009, 00:06

no neviem, ci by som hladal penazomencov ....
Obrázok užívateľa
mmarek26
začiatočník
začiatočník

Re: Peňazomenci v našom živote...

Poslaťod Dusan2311 » 03.Aug.2012, 12:20

Podle výroku božské pravdy jest nám počet klásti z každého slova, jež naplano vyřkneme. Mimo to při návratu Páně upadne do nemalé nepřízně každý, kdo podoben jsa služebníku z Písma zakopá si jako bázlivý věřitel nebo lakotný majitel do humna svěřené hřivny duchovní milosti, určené k rozdělení peněžníkům, aby nesly úroky. Právem je tudíž obávat se nám, když máme přes skrovné vlohy úkol svrchovaně důležitý, množit v lidských srdcích svěřené slovo Boží, že bude požadován též úrok z našeho hlasu, zvláště když Pán od nás žádá dobrou vůli, nikoli úspěch.

Sv. Ambróz, Tři knihy O pannách
Obrázok užívateľa
Dusan2311
pracant 5.level
pracant 5.level

Späť na Štúdium Písma

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť