Jób a jeho príbeh

Nerozumiete nejakému citátu z písma? Skúsme sa naň pozrieť spoločne.

Jób a jeho príbeh

Poslaťod Majky » 12.Máj.2005, 12:34

Určite poznáte Jóba a jeho "príbeh". Na jednej prednáške som počul, že Jób urobil niečo zle (bol pyšný či čo) a preto na neho Boh toto všetko dopustil. A potom, keď si Jób uvedomil, že je pyšný...Boh ho požehnal.

No a moja otázka znie: "Kde, alebo v čom, je vidieť, že Jób bol pyšný?". JA si myslím, že šlo o skúšku/y a nie o "trest". Jób obstál vo všetkých a preto dostal obrovskú odmenu.

Hááááááááá? :?:
Buďme soľou a svetlom pre tento svet!
Obrázok užívateľa
Majky
trhač
trhač

Poslaťod ondrejj17 » 16.Máj.2005, 15:14

z toho, čo som si prečítal sa mi zdalo, aspoň som to tak pochopil, že tam nešlo o pýchu, ale čisto o skúšku. diabol chcel ukázať Bohu, že ak od jóba odníme svoju ruku a jóbovi sa nebude vodiť až tak dobre, že sa Bohu spreneverí. ale nestalo sa. neviem, možno iní budú mať na to iný názor. toť bol môj tak v skratke.
Obrázok užívateľa
ondrejj17
makač
makač

Poslaťod Majky » 16.Máj.2005, 15:16

Áno, tak to vidím i ja. ja len skúmam, či to, čo som počul...vyššie...je pravda.
Buďme soľou a svetlom pre tento svet!
Obrázok užívateľa
Majky
trhač
trhač

Poslaťod oMatus » 17.Máj.2005, 14:16

Shalom! ja cez osobu jóba vnímam práve opak pýchy - a síce veľkú pokoru, ktorá sa prejavila v dvoch krásnych postojoch: v úprimnosti a odovzdanosti do božích rúk. teda veľmi by som netvrdil, že jób bol pyšným človekom. bol síce odvážny, ale veľmi pokorný pred Bohom. veľa kresťanov má práve s týmto veľký problém - idú pred Boha iba s pekne pripravenými slovami a v srdci maju čosi iné. Boh si viac cení úprimnosť ako divadlo a na jóbovi je to jasne vidieť - Boh ho obdaroval v hojnosti.
Obrázok užívateľa
oMatus
začiatočník 1.level
začiatočník 1.level

Poslaťod milancssr » 17.Máj.2005, 23:23

Nakoľko sa v tom orientujem, tak utrpenie, ktoré Boh dopustil na Jóba, nebolo trestom, ale skúškou, či dôkazom diablovi, že Jób je spravodlivý. Ale nakoniec Boh aj Jóba usvedčuje, že hovoril nemúdro, čo Jób pokorne prijíma.
Obrázok užívateľa
milancssr
makač 5.level
makač 5.level

Poslaťod Neyio » 09.Jún.2005, 18:03

Mna toto čitanie velmi oslovuje, tym že Jób to tak všetko pokorne znášal, ja som si sice na Turíce vytiahla dar pokory, ale nemam pocit že sa mi darí, byť pokorná. Keby som bola ja takto skušana ako Jób, asi by som to nezvládla. Ale myslím že Boh vedel že´Jób to zvládne preto naň tú skúšku dopustil.
Neyio
začiatočník 8.level
začiatočník 8.level

Poslaťod Miška-Sárah » 30.Aug.2005, 12:32

Súhlasím s vami.P re mňa je Jób jedna úžastná kniha o venosti Bohu. Jób bol skúšaný, ale čo ma oslovuje viac ako jeho pokora, je neskutočná dôvera, ktorú mal voči Bohu. Napriek tomu, že mu aj vlastná žena vraví. aby preklial Boha. Neurobil to...až dokonca dôveroval v Boží plán s jeho životom. Je to pre mňa veľmi oslovujúce a povzbudzujúce do môjho postoja k Bohu...byť verná a zotrvať v dôvere, aj keď som už úplne v blate, nič sa mi nedarí a ľudia ma nenávidia.
Pán dal, Pán vzal. Nech je meno Pánovo zvelebené. (Jóbove slová) Amen.
Miška-Sárah
nováčik 2.level
nováčik 2.level

Poslaťod Joachim » 04.Máj.2006, 13:23

Nuz na tuto knihu sa da pozerat z viacerych uhlov,a ja vam jeden chcem ponuknut.
Job je akoby "prikladom" trpiaceho cloveka.Ale nejkrajsie na tom je jeho neustala VERNOST.....hovori sa BOH DOPUSTI,ALE NEOPUSTI.
Ked si vsimnete temu exorcizmus,tam to je tiez pekne vidno.Posadnutie cloveka nieje za trest,ako si to my niekedy myslime,lebo Pan je silnejsi ako diabol,je to preto,aby sa ukazala Bozia VSEMOHUCNOST a aby sa oslavil PAN,jeho moc.Preto pre Joba to nebol ani trest,ani skuska,ale Boh chcel ukazat diablovi svoju majestatnost.Boh nedopustil aby Job zomrel.Prisiel o vsetko,ale o vieru v Boha nie,to ho drzalo pri zivote.Pan sa mu dal spoznat viac takymto sposobom.Na konci Job hovori,"do teraz som ta poznal len z pocutia,ale teraz som ta zazil"(nieje to presne slovosledne tak,len pre pochopenie lepsie,podstata sedi)

Modlime sa aj za ludi ktorí trpia,aby citili ze Pan je pri nich.

Joachim.
Pokoj a dobro!
Joachim
nováčik
nováčik

Späť na Štúdium Písma

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť