Duchovný boj

Rôzne diskusie o veciach duchovných.

Poslaťod pavel » 28.Sep.2007, 05:51

Duchovný boj má mnoho podôb. Ide o boj, ktorý musíme zviesť na duchovnej úrovni so Zlým v rôznych podobách (napr. aj vnukanie zlých myšlienok, navádzanie na hriech, pokúšanie, snaha dostať nás do závislosti od niečoho (blízki ľudia, predmety, cigarety, alkohol, drogy, sex, masturbácia, internet, hráčska vášeň a i.), vnukanie depresívnych a samovraždných myšlienok, strachu a negatívnych emócií, vnukanie pochybností vo viere a navádzanie k nemiestnej kritike a k neposlušnosti voči Cirkvi, k roztržitosti, nepozornosti pri modlitbe alebo až k nechuti k nej, provokovanie k ohováraniu, hnevu a neodpusteniu, ovplyvňovanie ľudí v našom okolí proti nám, pôsobenie cez rôzne zasvätenia (reiki, mágia, slobodomurári a i.), vplyv cez mágiu, špiritizmus, kliatbu, počarovanie, ovplyvňovanie nášho vedomia cez rôzne amulety, talizmany, energoinformačne ovplyvnené čaje a liečivá, cez hudbu (najmä rôzne ezoterické, satanistické, neonacistické, rasistické skupiny a pod., cez podprahové signály), cez naším vedomím a podvedomím negatívne vnímané filmy, reklamy a pod. Je veľmi ťažké vymenovať to, tých foriem je strašne veľa.)...
Do pozornosti dávam najmä slová sv. Pavla v Ef 6, 11-18: Oblečte si Božiu výzbroj, aby ste mohli čeliť úkladom diabla. Lebo nás nečaká zápas s krvou a telom, ale s kniežatstvami a mocnosťami, s vládcami tohoto temného sveta, so zloduchmi v nebeských sférach. Preto si vezmite Božiu výzbroj, aby ste mohli v deň zla odolať, všetko prekonať a obstáť! Stojte teda: bedrá si prepášte pravdou, oblečte si pancier spravodlivosti a obujte si pohotovosť pre evanjelium pokoja! Pri všetkom si vezmite štít viery, ktorým môžete uhasiť všetky ohnivé šípy zloducha! A zoberte si aj prilbu spásy a meč Ducha, ktorým je Božie slovo! Vo všetkých modlitbách a prosbách sa modlite v každom čase v Duchu! A v ňom vytrvalo bdejte...
Ide teda o akúsi virtuálnu Božiu výzbroj pre neustály boj, prebiehajúci v duchovnej oblasti. Podľa niektorých vizionárov je to akési, akoby neviditeľné brnenie, ktoré má chrániť nás, nášho ducha i nášho anjela strážcu pred zraneniami pri ustavičných útokoch Zlého. Údajne sú snahy útočiť i na oblasť komunikácie nášho ducha a nášho anjela strážcu s nebom a s naším Pánom (snahy o narúšanie a oneskorovanie modlitieb a pod.)...
Odporúča sa preto každý deň modliť sa aj krátku modlitbičku podľa nasledujúceho vzoru:
"Otče, obleč ma do Tvojej plnej, pre Zlého nepreniknuteľnej Božej výzbroje, prosím Ťa o to a ďakujem Ti v mene Ježiša Krista. "
:roll:
pavel
zelenáč 5.level
zelenáč 5.level

Re: Duchovný boj

Poslaťod noemi » 16.Okt.2009, 22:27

Duchovný boj znamená pre mňa čas, kedy buď môžem porásť vo viere , vo vzťahu k Bohu, veľa vecí pochopiť a prijať ich také aké sú, niečomu sa naučiť. Alebo úplne padnúť , zanevrieť a čakať, nič neprijímať, nič nedávať len schnúť na púšti..........
Obrázok užívateľa
noemi
zelenáč 5.level
zelenáč 5.level

Poslaťod barby89 » 03.Nov.2009, 00:00

ahoojte...
no ja sa mozem priznat ze duchovny boj som prezila uz niekolkokrat a nedavno som ho prezivala tiez.. dva tyzdne boli pre mna velmi tazke...stale som sa pytala boha na rozne otazky no on neodpovedal...bala som sa ze som ho stratila...diabol ma pokusal,tym ze ma privadzal do myslienok ze boh na mna uplne zabudol ale to nebola pravda..boh mi dal skusku, ktorou som musela prejst..a prisla som na to...bolo to naozaj netradicnou cestou ale mam to za sebou a teraz som vdacna bohu za to, ze tato skuska bola..
viem nie je to posledny duchovny boj ktory som prezila ale viem ze ak budem nadalej doverovat bohu tak on mi ukaze ako ist naozaj spat..

a jedna skvela myslienocka ktoru mi povedal kaplanko pri spovedi bola: ,, boh je velmi tvorivy...a to ze si teraz v uplnej temnote je, ze chce aby si vedela ze aj tam ho mozes naozaj najst...nemozes stale prezivat len to krasne pretoze by ti to zovsednelo..miluje ta a preto zotrvaj nadalej v tom co ta drzi pri bohu..."

vdaka ti boze ze ta poznam..aj aj ked je napisane ti co vela dostali, od nich s abude aj vela vyzadovat..som na to hrda ze boh mi ukazal tak privela..je moj najsamlepsi priatel ktoreho neskutocne milujem...:D
barby89

Poslaťod Batmanik » 03.Dec.2009, 15:41

Ja len tak po svojom...celý život je boj(ktorý ste boli na prednáške viete)... bojujeme so sebou,s prácou,s rodinou...každý deň bojujeme v rôznych oblastiach ... a to je dobre ;) lebo len mrtvy už nebojujú... to znamená že kým bojujeme tak žijeme,ak bojujeme po Kristovom boku tak po jeho boku aj žijeme... :rambo: a akčasto budeme bojovať a nebudeme to vzdávať, tým viac skúseností z boja budeme mať a bude to naša výhoda,viac vyhraných bojov...takže sa hlavne nevzdávajme....a bojujme(žime) koľko sa dá...
p.s.- aj niekde v písme je " Dobrý boj som bojoval...."
p.s.2- a niečo pre mužov- muži majú bojovnosť v prirodzenosti, tak budme príkladom nášmu jemnejšiemu stvoreniu... :sv:
Obrázok užívateľa
Batmanik
začiatočník 3.level
začiatočník 3.level

Predchádzajúci

Späť na Iné duchovné diskusie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia