Nebeská smotánka

Na vaše otázky odpovedajú kňazi, rehoľné sestry a bratia.

Čo si myslíte o tomto príbehu (vtipe)?

Je to haluška:-)... Celkom zaujímavá, súhlasím.
2
40%
Absolútne súhlasím, veď je to úplne jasné!
0
Nehlasovalo
OK... ale čo sv. Peter, veď aj on je kresťan...:-) ?
0
Nehlasovalo
Nesúhlasím... Bránou je len Kristus...
2
40%
Ďalšia blbosť...:-/
1
20%

Celkom hlasov : 5

Nebeská smotánka

Poslaťod luki » 17.Aug.2007, 20:55

Raz sa vraj stalo, že ateista zomrel, ale preto, že žil ušľachtilým životom, dostal sa do neba. Svätý Peter ho pri bráne privítal, potriasol mu rukou a povedal: „Žil si dobre, bol si spravodlivý, fajn. Má to ale jeden háčik. Bol si ateista a my tu pre teba nemáme žiadnu sekciu, do ktorej by sme ťa zaradili. Prevediem ťa nebom a musíš si vybrať z tých možností, ktoré máme.“ Išli spolu a naraz bolo spoza prvých dverí počuť obrovský smiech, vravu a veselosť. Apoštol Peter vysvetľoval: „Tam sú židia, hodujú a veselia sa. Majú stoly plné jedla a dobrých nápojov, slávia šábes.“ Išli ďalej a z dverí, ku ktorým pristúpili, bolo počuť odriekanie mantier. „Tu sú hinduisti. Jedia málo, iba bezmäsitú stravu a alkoholu príliš neholdujú. Stále sa len modlia a meditujú,“ povedal apoštol a išli ďalej. Prišli k dverám, za ktorými bolo úplné ticho. „Tak, tu máme budhistov. Tí sú najmenej nároční. V podstate nič nepotrebujú a sú šťastní.“ Podišli k ďalším dverám, za ktorými bolo opäť ticho. „Tu sú tiež budhisti?“ opýtal sa muž. Apoštol sa vyľakal: „Psst! Teraz musíme byť ticho. Tam sú kresťania. Oni si myslia, že sú tu sami.“
luki
pracant
pracant

Poslaťod Marek-Parek » 26.Aug.2007, 15:23

Ahoj luki...
Nenasiel som tam moznost, ktora by vystihovala moj nazor..pretoze podla mna, je to individualne ci to krestan tak berie ze bude v nebi len medzi "svojimi"...lebo nemozeme vsetkych krestanov hadzat do 1 vreca...ale zaskrtol som prvu moznost, lebo je kladna a nie je az tak na 100% ako ta druha..
Ved v tejto sekcii je jedna diskusia, ktoru si zhodou nahod zalozil tiez ty...ani pred tym ako som ju precital som si nemyslel ze ini ako krestania nemozu byt spaseni a po jej precitani uz vobec...je to individualne ako to kazdy berie, ale som si isty ze su aj krestania ktori to takto beru..verim ze aj mimo cirkvi je spasa..a nezamyslam sa velmi nad tym S KYM tam budem, ale CI tam vobec budem a snazim sa aby som tam bol...viac ma velmo nezaujima a neje to moja vec ;)
Tolko prozatim moj nazor..Marek
Zver svoje diela na Pána a podaria sa tvoje zámery..
Obrázok užívateľa
Marek-Parek
zelenáč 6.level
zelenáč 6.level

Poslaťod luki » 26.Aug.2007, 16:41

OK Marek dakujem, dakujem za odpoved, uvedomujem si, ze ponukane moznosti nemusia celkom vystihovat celu sirku moznych odpovedi.. Mozno sa to aj tazko da vystihnut, ale tiez to takto mozno prispeje k tomu, aby citatel odpovedal aj diskusnym prispevkom, nielen hlasom v ankete..
Je to nacate aj v na inom mieste, to je pravda.. Celkom ma tato tema zaujima, preto som ju nacal aj tu, pribeh je myslim celkom funny aj zaujimavy...
luki
pracant
pracant

English jokes

Poslaťod Dusan2311 » 26.Aug.2007, 20:19

Určite je to téma na zamyslenie. Ja sa vám však podelím s vtipom, ktorý som nedávno čítal na http://www.grkat.nfo.sk/diskusia.html a má blízko k tejto téme. (Ak budete chcieť, môžem napísať aj preklad do slovenčiny.)

A Muslim was killed in a car accident. He arrives at the gates of
heaven. St. Peter says "I'm St. Peter. Welcome to Heaven".
The Muslim says "Nice to meet you Peter but I'm a Muslim and I want to
meet Muhammad."
St. Peter says "Sure no problem. Climb up that ladder behind you and
you will meet Muhammad"
The Muslim climbs up the ladder, gets to the top and there is Moses.
Moses says "Hi I'm Moses. Welcome to Heaven".
The Muslim is very excited - "Moses, its such an honor to meet you.
But like I told St. Peter, I'm a Muslim and I really want to meet
Muhammad".
Moses says "No problem. Climb up the ladder behind you and you will
meet Muhammad.
The Muslim climbs up the ladder, gets to the top, he can't see
anything but bright light. He sees this figure before him and asks
"Who are you?"
The figure responds - "I am God. Nice to meet you. Welcome to Heaven".
God walks over and shakes his hand.
The Muslim is stunned - he can hardly speak. He says to God "Sir, it
is such an honor to meet you - I can't believe it - this place is great.
But I'm a Muslim and, no disrespect intended, but I really want to meet
Muhammad."
God says "Ohh.. You're here to see Muhammad. I see. No problem. Have a
seat. Get comfortable. Can I get you some coffee or something to eat?"
The Muslim says "I would love a cup of coffee"
God yells into the kitchen.. "Hey Muhammad. 2 coffees!!!"
:snap: :tooth:
Obrázok užívateľa
Dusan2311
pracant 5.level
pracant 5.level

Re: Nebeská smotánka

Poslaťod Miriam » 12.Mar.2009, 18:22

NO TRAPAS :?
Myslím to, že reagujem asi po dvoch rokoch...resp.že tento vtip (od Dušana) čítam až teraz.
Neviem, či ho chápem správne, teda či Pán Boh a Mohamed sú na jednej úrovni, ale ak je to tak, tak si dovolím zaprotestovať. Dalo by sa citovať tu cirkevné dokumenty, no ja urobím len to, že sa spýtam, ktorý boh položil život za ľudí, aby boli s Ním...alebo jeho prorok...Alah? Mohamed? Budha? Krišna? ... Tak ak vieme, že odpoveď je len JEŽIŠ, tak potom sa nebudeme zaoberať tým, či Mohamed bude v Božej kuchyni čapovať kávu, alebo či ho stretneme cestou do neba, ale budeme sa snažiť, aby ľudia, ktorí sú okolo nás, mohli o tom počuť, aby mohli uveriť (viera je z hlásania). A bude nám teda záležať na tom, aby nebo bolo predovšetkým predstavené Ježišovým spôsobom, hoci nehovorím, že obrazné vyjadrenia sú zlé, veď aj On hovoril v podobenstvách. Dávajme si pozor (ja prvá :kwas: ), aké ovocie môže priniesť to, čo podávame ďalej.
Obrázok užívateľa
Miriam
nováčik 5.level
nováčik 5.level

Poslaťod Dusan2311 » 13.Mar.2009, 20:45

Počkaj, musim si spomenuť ako som to myslel... :) No, v prvom rade som sa chcel podeliť s tým vtipom, na ktorý som narazil pri prehliadaní webu. Takže som to tu skopyroval ako takzvanú "halušku". ;) Ale aj tak, podľa mňa, hlavná myšlienka stojí za zamyslenie: Každý vyznávač toho-ktorého náboženstva tvrdí, že je jedine ten jeho boh a že on (vyznávač) pochopil už celú pravdu, a následne si predstavuje aj nebo... :ä
Tým vôbec nechcem relativizovať našu vieru a to čo nám zjavil Ježiš Kristus :!: (ako to nerobí ani ten vtip). Veď veríme, že v Cirkvi sa nachádza plnosť Pravdy. Avšak na základe toho sa Cirkev nebojí (a ani ja) povedať, že toto tajomstvo tu na zemi v plnosti nepochopíme; ako aj to, že i mimo Cirkvi sú zrnka pravdy, ktoré vedú k Pravde.
Ježiš nám hovoril o Nebeskom kráľovstve v podobenstvách. Možno aj v tom spočíva viera v Božieho Syna, že veríme Jeho slovu, hoci sme zasľúbenú zem ešte na vlastné oči nevideli. :doubt:
dch

PS: Ak som Ťa, Miriam, (prip. ďalší), predchádzajúcim príspevkom urazil, hlboko sa ospravedlňujem a prosím o odpustenie... :cry:
Obrázok užívateľa
Dusan2311
pracant 5.level
pracant 5.level

Poslaťod Miriam » 16.Mar.2009, 23:47

Ale čo si, Dušan :shock:
Len som kus nepochopila, to je všetko :lol:
Obrázok užívateľa
Miriam
nováčik 5.level
nováčik 5.level

Späť na Pýtajte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia