Malá poznámočka

Na vaše otázky odpovedajú kňazi, rehoľné sestry a bratia.

Malá poznámočka

Poslaťod ondrejj17 » 13.Sep.2005, 23:00

Ahojte. Ja len takú malú poznámočku. Na oáze sa ma napr. moji chalani zo skupinky pýtali rôzne veci, na ktoré by bolo najlepšie, keby im odpovedal niekto z duchovenstva. A ja sa pýtam, prečo tu na fóre nenachádzam tieto otázky?? Téma "Pre duchovenstvo" neznamená, že sa tu budú pýtať iba kňazi a sestričky. Tí majú odpovedať. Pýtať sa má ktokoľvek. OJ
Obrázok užívateľa
ondrejj17
makač
makač

Poslaťod Františka » 14.Sep.2005, 21:22

Ondrej, neaktivita iných ma viedla k tomu, aby som sa opýtala ako prvá. Táto Tvoja poznámočka je teda "k veci." Už som začala rozmýšľať nad tým, čo odpísať Matejkovi - fanúšikovi. Tak kľudne pridaj aj tie otázky na ktoré sa ťa pýtali na Oáze... Zamyslím sa... a skúsim odpovedať, keď budem vedieť. Mimochodom: čakám...
Františka
začiatočník 3.level
začiatočník 3.level

Poslaťod Batmanik » 15.Sep.2005, 13:13

:twisted: Súhlasím s Ondríkom.Aj mňa sa občas opýtajú ejakú vec na torú ak odpoviem ja (tak svojsky) asi by prišli o vieru :P Ale podľa mňa sa nedá všetkých automaticky odkázať na túto rubriku...asi ich treba poslať za nejakým rehoľníkom alebo to ako zodpovedná osoba napísať sem za ňho a potom mu to pretlmočiť.Ale teším sa že tu nájdem odpovede od rehoľníkou,predsa len je to iný pohľad ako ten môj... :lol:
Obrázok užívateľa
Batmanik
začiatočník 3.level
začiatočník 3.level

Poslaťod Neyio » 16.Sep.2005, 09:39

Myslim ze tu chodi dost reholnikov a "duchovnikov" takze myslim ze sa len treba zacat pytat a budu aj odpovede.
Neyio
začiatočník 8.level
začiatočník 8.level

Poslaťod Batmanik » 16.Sep.2005, 11:03

:arrow: Mám prvú otázočku. Vy rehľníci máte takpovediac duchovno(modlitby,tologiu...) v náplni práce(Tým nechcem povedať,že ostatný kresťania nie )ale občas mám pocit, že ste v tom príliš doma, a tažšie sa vám chápu obyčajný "smrteľníci"ako ja ktorý majú od prírody k tomu trošku svojský vzťah. Jednoducho povedané mám pocit, že sa občas modlíte za veci ktoré sa jednoducho dajú urobiť...(to nieje výčitka,ani mne to vždy nejde).Vždy počujem"treba sa modliť" áno treba, ale treba aj pohnúť zadkom veď na to ho od Pána máme.Aj v písme sa píše(neviem kde :oops: ) "Bol som hladný a dali ste mi jesť ....a nepíše sa tam "Bol som hladný a modlili ste sa za mňa...atď. Nieste tým duchovnom trošku deformovaný?
Obrázok užívateľa
Batmanik
začiatočník 3.level
začiatočník 3.level

Zaťaženosť na duchovno?

Poslaťod Františka » 16.Sep.2005, 16:54

Ahoj Batmanik(to meno ma rozosmieva, lebo na mna z času na čas niekto tak podobne na ulici zakrici - oddnes si spomeniem na Teba a pomodlim sa za Teba :lol: )
Aj my, ako "vy smrteľníci" máme problém s množstvom aktivity a vytláčaním modlitby zo svojho života. Naozaj. Aj mňa, ako sestru, raz Pán usvedčil cez pohľad na iné sestry, keď som si uvedomila, čo od nich očakávam. To, že sa modlia. A ja som to flákala, čiže si Pán práve toto použil, aby som sa znova raz mohla k Nemu bližšie dostať.
Na ten citát môžem zareagovať aj takto: moje mesačné sestričkovské vreckové za ktoré by si sa nedostal ani z Prešova do Žiliny mi nedovoľuje dať jesť každému, kto ma o to poprosí. Ale môžem sa pomodliť, aby tí ľudia našli zmysel života a aby sa našli tí, ktorí im pomôžu miesto ryby "do ruky" ich naučia chytať ich.
Keď sa mám priznať, túžim po tom, aby som bola "tým duchovnom" úplne (de)formovaná. Ty nie?
Františka
začiatočník 3.level
začiatočník 3.level

Poslaťod Batmanik » 19.Sep.2005, 10:57

:lol: Ahojky sestra Batmanica :D Viem ,že sa nedá nakrmiť všetkých... Myslel som na konkrétnu situáciu,keď sa má niekto tažko a potrebuje sa možno len vykecať,stane sa mu(aj mne sa stalo) že dostane odpoveď " nemám čas ale budem sa za teba modliť" Ako sa môže modliť keď nemá čas? A nie je to tak trochu lenivosť ? Veď je ľahšie hodiť jedno "Sláva Otcu... ako si nájsť hodinu čas...
Obrázok užívateľa
Batmanik
začiatočník 3.level
začiatočník 3.level

Poslaťod Františka » 19.Sep.2005, 16:16

Chlape! Mi nehovor, že Ty máš vždy na každého, kto chce, hodinu čas! Ja tiež nemám, ale dá sa so mnou dohodnúť. Decká zo stretka aj ktokoľvek potrebuje odo mňa pomoc vie, že sa dá. Ale chápem, čo tým chceš povedať. Lebo naozaj je jednoduchšie sa z toho vyzuť a schovať sa za modlitbu. Len keby sme sa ozaj vždy modlili, keď to sľúbime, hneď by bolo všetko inak!
Františka
začiatočník 3.level
začiatočník 3.level

Poslaťod Batmanik » 20.Sep.2005, 09:29

:lol: Čau sestra.Ty si úžasná,presne o tom hovorím.Aby sme boli férový, voči ľuďom okolo. Vieš si predstaviť,že niekto má toľo roboty že na teba nemá čas a na druhý deň sa dozvieš,že čumel na telku...stojíš potom tomu človeku za niečo? A to sa nám často stáva(aj mne). Aj keď ja by som si radšej na toho človeka našiel čas,pokecal si a potom sa môžme modliť za to spolu.(bo samému sa mi nechce,najmä keď neviem za čo sa mám vlastne modliť)Ale teším sa že to tiež tak vidíš... :lol: Teraz už s tým aspon mi dvaja môžme niečo robiť(aj tý čo si to prečítajú ) :wink:
Obrázok užívateľa
Batmanik
začiatočník 3.level
začiatočník 3.level

Poslaťod Františka » 20.Sep.2005, 16:42

Braček, som rada, že som "in" ohľadom Tvojej otázky. Kľudne môžeš položiť ďalšiu. :lol: I keď mám dojem, že si tu už spontánne odpovedáte aj bez "duchovenstva". Čo vlastne nie je zlé, len by sa možno hodlilo zmeniť názov. :idea: Čo ty na to, Majky :?:
Františka
začiatočník 3.level
začiatočník 3.level

Poslaťod ondrejj17 » 20.Sep.2005, 20:28

Ja som tiež pozeral, že táto moja malá poznámočka sa z ničoho nič zmenila na tému. Pôvodne som chcel ľudí trochu "motivoval", aby kládli otázky.

Ešte taký malý posteh- ako už niekto raz niekde na fóre napísal, sme OT (out of topic), čiže mimo témy. :-) OJ
Obrázok užívateľa
ondrejj17
makač
makač

OT?

Poslaťod Františka » 20.Sep.2005, 21:15

Až tak strašne OT nie sme, lebo si vyprovokoval Batmana, aby sa opýtal, ale urobil to rovno tu a nezačal novú tému. Aj toto by sa dalo vyriešiť, keď Ti to (Ondrej) stojí za to: buď zmeniť názov"malej poznámočky" alebo ten zvyšok od Batmanovej otázky nejak pomenovať (napr. Skutok verzus modlitba) a dať extra. Ale podľa mňa, nie je to otázka iba na "duchovenstvo." Môj nápad na prepracovaní názvu celého tohto fóra s odpoveďami kňazov a rehoľníkov, keďže odpovedajú pomenej a reagujete si vlastne navzájom, platí. :oops: Majky??? :?:
Františka
začiatočník 3.level
začiatočník 3.level

Poslaťod Antonia » 23.Sep.2005, 14:28

Ahoj Batmanik, tak aj ja som jedna z duchovenstva, ktorá sa chce velmi rada delit...a normalne by som bola stastna, keby to co si pisal, bola pravda. Ze sme az tak duchovne...tuzim po tom, ale...som v tomto svete a viac som medzi svetskymi ludmi v praci ako medzi duchovenstvom, takze az velmi dobre viem, co prezivaju a aj ich chapem. Oblecenie a 15 rokov zivota v klastore nezmenia podstatu...telesnost človeka aj ked k tomu samozrejme smerujem. A co sa tyka modlitby. myslim, ze som praktit a casto viac realizujem ako len radim... :P
Antonia
nováčik
nováčik

Poslaťod Batmanik » 23.Sep.2005, 15:27

:lol: Tak to sa teším...Ja mám veľmi rád ľudí ktorý radšej robia ako o tom hovoria(aj modlitba je robota...)... :lol:
Obrázok užívateľa
Batmanik
začiatočník 3.level
začiatočník 3.level

Poslaťod oPeter » 24.Nov.2005, 02:53

Len tak ma napadlo pri (tejto) téme: Môžeš sa skryť za modlitbu, aby si nemusel pomôcť a môžeš sa hnať do aktivity a činnosti, aby si sa nemusel modliť. Takže asi je treba rozlišovať v danej chvíli, čo chce odomňa Boh.
Sv. Serafím zo Sarova (starec plný Svätého Ducha) to robil tak, že sa ustavične modlil, avšak keď niekto zaklopal na dvere jeho kelie, vstaval a šiel, aby pomohol.
Snáď nám môže ešte pomôcť príbeh z evanjelia sestier Márie a Marty - Lk 10,38-42.
oPeter
zelenáč 4.level
zelenáč 4.level

Poslaťod Neyio » 02.Dec.2005, 09:46

Suhlasim s o. Petrom Batmanik, vsetko ale s rozumnou mierou, zivot cloveka je ako lodka ktora ma 2 vesla, jednym je modlitba a druhym je praca ak prezenies jedno, tvoja lodka strati smer a zacne sa tocit dokola. a Ty uz smer predsa mas...
Neyio
začiatočník 8.level
začiatočník 8.level

Poslaťod Majky » 04.Apr.2006, 12:44

Trošku sme zmenili názov. Dúfam, že je to teraz ľahšie pochopiteľné.
Buďme soľou a svetlom pre tento svet!
Obrázok užívateľa
Majky
trhač
trhač

Re: Malá poznámočka

Poslaťod oMatus » 22.Sep.2008, 15:53

Keď sa mám priznať, /ak sa môžem vrátiť k pôvodnej téme/ nie stále sa mi podarí sledovať každú tému, kde by malo "duchovenstvo" reagovať, no napriek tomu sa mi nevidí, žeby otázok bolo málo. Mnohé otázky sa mi dostávajú aj z iných strán a darí sa mi do nich vstupovať aj inou cestou a inými komunikačnými /a podstatne rýchlejšími spôsobmi/ ako je toto naše fórum. Osobne mám skúsenosť z tohto fóra, že som sa cez súkromné správy fóra skontaktoval s osobou, s ktorou sme ďalej kontaktovali cez ICQ, čo bolo podstatne rýchlejšie, ako vysvetľovať každú vetu cez fórum. Preto ak niečo vo fóre nájdem, osobne sa radšej skontaktujem s danou osobou inou cestou, zvlášť ak to je téma na viac ako jednu reakciu.
Hľadaj pokoj a usiluj sa oň. Ž 34.15
Obrázok užívateľa
oMatus
začiatočník 1.level
začiatočník 1.level

Poslaťod Majky » 22.Sep.2008, 15:57

Pravda, ale ak to napíšeš tu, poučia sa z toho viacerí...a netreba 10x odpovedať na tú istú otázku, alebo sa ďalší nepýta, lebo odpoveď nájde v príspevkoch....
Buďme soľou a svetlom pre tento svet!
Obrázok užívateľa
Majky
trhač
trhač

Poslaťod oMatus » 22.Sep.2008, 16:06

Všetko má svoje výhody i nevýhody. Takýto - pre mňa oveľa rýchlejší spôsob - je nevýhodou pre iných, to priznávam a beriem, že ma niekto môže obviniť zo sebectva, ale nech. Niekedy sa však stáva, že na niektoré otázky nikto dllllho nereaguje a konkrétny človek musí dllllho čakať, kým si ktosi všimne jeho otázku, či postreh. Netvrdím, žeby som nič za žiadnu cenu nenapísal do fóra, ale keď vidím - ako som písal, že niečo je na dlhšiu debatu, alebo niečomu z otázky nerozumiem, radšej sa spýtam osobne.
Hľadaj pokoj a usiluj sa oň. Ž 34.15
Obrázok užívateľa
oMatus
začiatočník 1.level
začiatočník 1.level

Späť na Pýtajte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia